BİZ KİMİZ ?

Bilgili Menajerlik Hizmetleri, kitapların bizden talep edilen kaliteye ulaşmasını ve yazarlarımızın ülkemizde görmeleri gereken gerçek değerlerini sağlamak amacı ile kurulmuştur.
Yıllarca sanatçılara menajerlik hizmeti vermiş olan Arif Bilgili, her yazar gibi kendi kitabının en iyi şekilde yayınlanması, kitabın kusursuz olması için gereken editörlük hizmetlerini alması kaygısı ile başvurular yaparken eşi Belgin Bilgili’nin; “yıllardır sanatçılara verdiğin hizmeti yazarlar için de verebilirsin” sözü ile yola koyulmuştur. Arif Bilgili ve Belgin Bilgili kendi adlarını verdiği bu şirketle Arif Bilgili’nin sanatçı menajerliğinde elde ettiği bilgi birikimini ve Belgin Bilgili’nin pazarlama alanındaki dehasını yol arkadaşı olarak seçtikleri Altan Taş ile daha ileri aşamalara taşımayı amaçlamışlardır.
Bilgili Menajerlik, yazarından editörüne, grafik tasarımcısından ressamına, karikatüristinden senaristine, eser üretme aşamasında yalnız kalan, hukuki koruması olmayan, destekten yoksun herkesin menajerliğine taliptir.
Bilgili Menajerlik, bir eserin basım aşamasına kadar geçirmesi gereken evreleri dünyadaki örnekleri ile inceleyerek; “yazar, editör menajerliği ve edebiyat dedektifliği” kavramlarını ülkemize kazandırmak için bir araya gelmiş onlarca insanın emeği üzerine inşa edilmektedir.
Yazarın taslağının seçici kuruldan çıkıp kitap haline gelmesinin tüm aşamaları yine Türkiye’de örneği olmayan bir şekilde takip edilecektir.
Tüm amacımız kitap dünyasına nitelikli edebiyatın hakim olmasını sağlamaktır. Özellikle de son yıllarda; “para karşılığı basılan kitaplarla” kitabevlerinden uzaklaşan okuru kitapların büyülü dünyasına geri döndürmektir.
Hizmetlerimiz ve ekibimiz sadece tarihsel süreçte kitapları gerekli ve yeterli özeni görmemiş Türk Edebiyatı ile sınırlı olmayacak, ekibimiz  yirmi beş asırlık tarihiyle eserlerinin ünü sınırlarını aşmış Fars edebiyatının da temsilcisi olacaktır.
Henüz Türkçeye kazandırılmamış bir çok eser çeviri ekibimiz ile sizlerin beğenisine sunulacak, bu sayede artık her yerde ve her yayınevinde bulunan klasiklere ciddi bir alternatif yaratılmış olacaktır.