Saeid ESMAİLZADE

Merhaba,

Ben Saeid ve 1984 doğumluyum Tebriz’de doğdum ama Tahran’da büyüdüm. 2008 yılında Türkiye’ye okumaya geldim ve ODTÜ de inşaat mühendisliği kazandım. Fotoğrafçılıkla ilgili çalışıyorum. Yaklaşık 10 yıl farklı dallarda fotoğrafçılık yaptım. Ankara sinema Akademinde eğitim aldım…

Şu anki yaptığım iş ile daha kapsamlı konuşmak istersem, ben içerik üretiyorum. İçerik üretimi, içerik tabanlı pazarlama döngüsünün aşamalarından biridir ve hedef kitle ile iki yönlü ve sürdürülebilir iletişim kurmanın bir yoludur. Genel olarak (her zaman değil) içerik üretiminin amacı doğrudan (içeriğin kendisinden) veya dolaylı olarak (bir ürün veya hizmet için pazarlama) para kazanmaktır. Daha basit olarak söylemek istersem; içerik üretmek, sosyal medya üzerinden bir ürün ya hizmeti anlatarak onun reklamını yapmaktır.

Bu görevi nasıl yerine getiriyorum?

Ben her gün şirketin ürün veya hizmetiyle ilgili haberleri takip edip onunla ilgili içerik hazırlamaya çalışıyorum ve onları önce metin olarak hazırlayıp küçük bir senaryo hazırlayıp ve o yazdığım senaryoyu görüntüye çevirmeye çalışırım bu bir fotoğraf, video veya hareketli bir metin olabilir. Onları daha çok video bazlı sosyal medyadaki platformlarda (Youtube veya İnstagram gibi) paylaşıyorum. Tabi bunları hazırlarken önce hedef kitlemle ilgili araştırma yapıp hedef kitleyi belirleyip ve onların dikkatini çekebilmek için şekilde hazırlamaya çalışıp onlara hitaben hazırlıyorum, bu kararı vermek için kitlenin zevki, yaşı veya kültürünü araştırırım.

Bunlarla birlikte ben yazar dedektifi olarak da İran’daki edebiyat üzerinde faaliyet gösteren ama emeğinin karşılığını alamayanlara daha iyi bir şekilde karşılığını alabilsinler diye yardımcı olmak istiyorum.

Bu sayfadaki tüm ulaşım adreslerinden bana ulaşabilirsiniz!

Saeid ESMAİLZADE