Doç. Dr. Yener Lütfü MERT

Ünlü Amerikalı yazar Mark Twain, “Kitap yazmak kolaydır, tek yapman gereken yanlış kelimelerin üstünü çizmektir.” diyor…

Gerçekten de hepimiz kelimelerin havada uçuştuğu bir hikâyenin içinde yaşıyoruz ve bu hikâyeyi anlamlı kılmak için elimizden geldiğince çabalıyoruz. Hikâyemizi anlamlı kılmak için de yazıya dökmek, kalıcı hâle getirmek istiyoruz.

Yazma konusunda en büyük handikapımız neyi ne kadar yazmamız gerektiği… En çok bunda zorlanıyoruz. İşte o noktada M. Twain’in sözünü hatırlayın ve yanlış kelimelerin üstünü çizin, yani gereksiz ayrıntılardan uzaklaşın, çünkü hayatınızın tümünü ya da bir kahramanın tüm özelliklerini bir kitaba asla sığdıramazsınız. Bunun farkına varmak elbette zor olacaktır

İşte bu nedenle Bilgili Edebiyat Menajerliği Seçici Kurul sizin yazdıklarınızı birçok yönüyle değerlendirecek ve kitap çalışmalarınızın en üst seviyede başarı kazanmasına yardımcı olacaktır.

Hazırladığınız dosyayı, yetkin kişilerden oluşan Seçici Kurulumuza gönderdiğinizde çalışmanızın içerik, teknik ve kurgu açısından yapılan raporlamalar doğrultusunda alacağınız geribildirimlerle hem kendinizi eleştirel bir gözle görmüş olacaksınız hem de dosyanızın yayınlanmasına bir adım daha yaklaşacaksınız.

Seçici Kurul’da yer alan Doç. Dr. Yener Lütfü Mert, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu ve aynı alanda öğretim üyesidir.

Uzun yıllar yayıncılık sektöründe çalışan Mert bu süre içerisinde editörlük, yayın evi yöneticiliği, yayın danışmanlığı, yazar koçluğu ve dergi genel yayın yönetmenliği yaptı. Çeşitli alanlarda eğitimler verdi.

Ulusal ve uluslararası alanda yayınlanmış kitap ve makaleleri bulunan Mert birçok kongrede sunumlar gerçekleştirdi.

Mert, Bilgili Edebiyat Menajerliği Seçici Kurulu’ndaki göreviyle Türkiye’nin kalifiye yazarlarının ortaya çıkabilmesi ve önünün açılabilmesi bilinciyle hizmet etmeye devam ediyor.

Doç. Dr. Yener Lütfü Mert