Murat ÇAĞLAYAN

Murat Çağlayan

26 Eylül 1972 tarihinde Ankara’da dünyaya geldim. Çocukluğum , Ankara Dikimevi’nde bahçeli bir evde geçti…

Cebeci İlktekin llkokulu ve TED Ankara Koleji’nde ortaokul ve lise eğitimi aldım. ODTÜ Fizik bölümünden mezun olup tahsil hayatımı tamamladım. Ömrümün ilk yirmi beş yılını Ankara’da geçirdikten sonra İstanbul’da yazılımcı olarak iş hayatına adım attım. Telekominikasyon ve Bilişim sektöründe yeralan bir çok kurumsal firmada; yazılımcı, analist ve çözüm mimarı olarak çalıştım.

Yönetici olarak profesyonel iş hayatıma devam ediyorum.

Çalıştığım firmalar bünyesinde; sosyal sorumluluk projelerinde , sosyal aktivite gruplarında etkin rol aldım. Bu gruplardan birisi de tiyatroydu. Rol aldığım; “Nafile Dünya” tiyatro oyununda Ali Düşenkalkar hocamızla çalışma fırsatım oldu. Hocamızın da yönlendirmeleri ve desteği ile seslendirme sanatı üzerine ilgim başladı.

 

2020 yılında başlayan pandemi sürecinde , yoğun profesyonel iş hayatımdan kendime bir fırsat yarattım. İlk seslendirme eğitimimi Can Gürzap – Dialog İletişim’de aldım. 3 aylık eğitim sonunda Federal Film Akademi bünyesinde açılan ‘master class’ da 6 ay boyunca dublaj ve seslendirme eğitimime devam ettim. Bedia Ener ve Aydoğan Temel gibi kıymetli hocalarımızdan eğitimler aldım.

Stüdyolarda dublaj üzerine profesyonel çalışmalara başladım. Sinema TV ,GoBaVo (Mastermac Stüdyo) ve  Ezel Produksiyon da dublaj üzerine çalışmalarda yer almaktayım.

 

Evli ve 2 çocuklu bir aile babasıyım. Ailemi önemseyen ve onların mutluluğunu önde tutan bir yaşam tarzım var. Özel ve iş hayatımın birbirini destekleyecek şekilde ve dengede yaşamaktan yanayım.

Gelecekteki amacım; çocuklarımın ekonomik anlamda özgürlüklerini kazanmaları, hayatımda seslendirme ve dublaj üzerine daha fazla yer açmak olacaktır.

 

Murat ÇAĞLAYAN