Şükrü KARA

1965 yılında Eskişehir’de doğdu.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinden mezun oldu…

Aynı üniversitede Spikerlik, Etkili Konuşma ve TRT’de Yardımcı prodüktörlük eğitimini tamamladıktan sonra Radyo Foreks ve Hür FM gibi radyolarda program yapımcılığı ve haber spikerliği yaptı.

Sabah Gazetesi Bölge Sorumlusu olarak çalıştı. Bunun yanı sıra birçok radyo programında seslendirme, filmlerde dublaj yapmaya devam etti. TGRT kanalında yayın koordinatörlüğü yaptığı sırada İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Radyo-TV Programcılığı Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak akademik hayata adım attı.

Akademik hayatı sürerken, spikerlik ve program yapımcılığına devam etti.

Kadınca Dergisinde Genel Yayın Yönetmenliği yaptığı sırada Sağlık Bakanlığının Avrupa Birliği kapsamında yürüttüğü Üreme Sağlığı projesi ile ilgili Radyo Programlarını hazırladı.

İstanbul Üniversitesi’nde Öğretim Görevliliği devam ederken; İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil MYO’da Radyo ve Televizyon Programcılığı Programında Bölüm Başkanlığı ve Kavram MYO’da Radyo- TV Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü.

Şükrü Kara, profesyonel anlamda kendini geliştirmeyi hiçbir zaman ihmal etmedi ve kişisel gelişimle ilgili birçok eğitim aldı.

NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, Yaşam Koçluğu, Nefes Koçluğu, Meditasyon koçluğu, Kobi Koçluğu ve Yönetici Koçluğu eğitimlerini tamamladı. Bunun yanı sıra Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Koçluğu sertifikası aldı.

Şu anda farklı mesleklerden birçok kişiye koçluk desteği sağlayan Şükrü Kara, kurumsal birçok şirkette de Kişisel Gelişim seminerleri vermektedir.